Albíni

Uno

Na konci července 2021 nás opustil náš speciální albín Uno. Kromě nemocného srdíčka mu byl na začátku léta diagnostikován tumor na střevech, který bohužel právě kvůli srdíčku nešel odoperovat. Uneček měl hromadu léků, ale i přes to byl veselý, hezky jedl a i přes nemoc si užíval letních dní. Jeho stav se ale prudce zhoršil v neděli 25.7. v den, kdy měl 11. narozeniny. Tento den byl bohužel jeho posledním dnem, večer svůj boj prohrál a odešel za Duhový most. Sbohem, náš speciální bílý kamaráde ! 

 

Unique White Boy  z Valldemose - pár momentek z roku 2020 

 RARITA V NAŠEM CHOVU

Dne 25.7.2010 se ve vrhu "U" kromě fenečky v barvě black and tan k našemu velkému překvapení narodila dvě zcela bílá štěňátka bez jakéhokoliv náznaku pigmentace.

Albíni Albíni

Po otevření očí se potvrdily naše předpoklady, že se jedná o dva malé albínky.

Albíni Albíni

Situace nás zaskočila, a tak jsme se s prosbou o radu obrátili na předního českého kynologa a odborníka na genetiku, Ing. Jaromíra Dostála, DrSc. Vzhledem k tomu, že i jeho narození albínů překvapilo a velmi zaujalo, dohodli jsme se na postupu další naší spolupráce. Bohužel jeho náhlý a předčasný odchod tuto spolupráci již neumožnil.

Albíni Albíni


 

Nečekaný ohlas jsme zaznamenali od zahraničních chovatelů plemene a neustále jsme dostávali žádosti o informace a hlavně o povolení zveřejnit fotografie albínků v různých klubových zpravodajích a ročenkách.

Albíni Albíni

Naštěstí se nepotvrdily naše obavy o jejich zdraví. Obě štěňátka dobře vidí i slyší, jsou temperamentní a zdá se, že ani jejich imunita není nijak snížena. O dalším vývoji jejich osudů budeme postupně informovat.

Albíni Albíni Albíni


Pes přítel člověka, číslo 5/2020 - článek o našich albínech ↓

>> SOUBOR PDF << (čitelné čtení)


 

Mgr. Andrea Kulhánková

Tel.: +420 737 159 221
mail: andrea-k@volny.cz