O nás

Jak to všechno začalo

Po celý můj život, od prvních okamžiků na tomto světě, byl v mé přítomnosti vždy ochránce a přítel nejvěrnější – pes. Celoživotní láskou mých rodičů byly a zůstaly německé dogy, po jejichž boku jsem podnikala své první krůčky životem. V chovatelské stanici mých rodičů byl v roce 1971 odchován první vrh dalmatinů v České republice. Můj tatínek, Ing. Jan Findejs - přední český kynolog a odborník na genetiku, autor několika kynologických knih a mnoha článků, mezinárodní posuzovatel psů a především tvůrce českých národních plemen Pražský krysařík a Chodský pes, nesmazatelně ovlivnil můj vztah ke psům a nasměroval moji životní cestu, kterou si bez psích přátel neumím představit..

 

King Charles španěl

V červenci 2001 začalo v časopise Planeta zvířat  na pokračování vycházet vyprávění o odchovu  vrhu kavalírů. Toto čtivé, poutavé, s úžasnou lehkostí a humorem napsané povídání, mě natolik pobavilo a zaujalo, že jsem okamžitě začala shánět informace o kavalírech. Při své cestě za poznáním jsem zjistila, že existuje ještě jedno, s kavalírem blízce příbuzné plemeno – King Charles španěl. Tento malý, aristokraticky a přitom nesmírně něžně vyhlížející pejsek, mě velmi zaujal. Po návštěvě v chovatelské stanici, kde nás nadšeně vítala smečka veselých pejsků, a následném půlročním čekání, se k nám nastěhovala první vytoužená fenečka v barvě black and tan.  V té době již s námi žil stárnoucí pejsek pražského krysaříka, temperamentní trpasličí pudlička a všechny nás hlídala žíhaná německá doga.
 

Začátky chovu

Přes ubezpečování rodiny i sebe, že tato fenečka bude jediná, okouzlení malým přírůstkem bylo natolik silné, že jsem zatoužila i po další barvě. A tak k nám postupně přišla i rubínka a tricolorka s blenheimkou. Čím více jsem poznávala povahu kingů, tím více jsem je milovala a tím více mě jejich chov pohlcoval. Dnes, kdy jsme kvůli pejskům vyměnili moderní vilku za statek s velkým pozemkem, máme početnou smečku tohoto nádherného plemene, která je na nás citově závislá, které jsem podřídila život svůj i své rodiny a bez které by už nikdo z nás žít nechtěl a snad ani neuměl. 

Mgr. Andrea Kulhánková

Tel.: +420 737 159 221
mail: andrea-k@volny.cz